Vyberte si byt

Prečo si kúpiť byt v novostavbe?

24.01.2024

Ak sa rozhodnete pre novostavbu, máte istotu, že prvých pár rokov nebudete musieť investovať do žiadnej prestavby a zaoberať sa zbytočnými opravami porúch, ktoré po sebe zanechali bývalí majitelia. To pre vás znamená výrazné úspory. Byt v developerskom projekte umožňuje nové a moderné bývanie, ktoré už od začiatku bude iba vaše. Preto sú novostavby veľmi obľúbené.

Aký byt môžeme považovať za novostavbu?

Každý byt alebo bytový objekt, ktorý neexistuje dlhšie ako 5 rokov, sa považuje za novostavbu. Ak sa rozhodnete investovať do nového bytu v projekte od developera, môžete si vybrať medzi holobytom a bytom s určitým štandardom. Na Zelených Vlčincoch vám ponúkame možnosť zakúpiť si byt vo vybavení štandard.

 

Počiatočná investícia do novostavby je finančne náročnejšia ako kúpa starého bytu. Treba si však uvedomiť, že na výstavbu nových bytových objektov sa používajú vysokokvalitné materiály s lepšími vlastnosťami. A taktiež sa to dá považovať za dobrú investíciu, keďže hodnota bytu v novostavbe klesať nebude, čo sa o starých bytoch tvrdiť nedá.

Staršie bytové domy neboli stavané s dôrazom na energetické šetrenie.

Novostavby majú lepšiu izoláciu a moderné kúrenie, vetranie a chladenie. To všetko spolu znižuje účty za energiu, takže každý mesiac zaplatíte menej na mesačných poplatkoch za bývanie.

K novostavbám patria aj vyhradené parkovacie miesta alebo ich súčasťou je podzemná garáž.

V novostabne si užijete väčší komfort aj pri parkovaní, pretože na rozdiel od starých bytov, novostavby už rátajú s väčším počtom parkovacích miest. Už sa nemusíte obávať, keď prídete večer neskoro, že nemáte kde zaparkovať. Vaše parkovacie miesto bude vždy k dispozícii, čo je nielen pohodlné, ale aj atraktívne pri predaji bytu.

Čoraz viac developerov dbá na udržateľnosť a ekologické riešenia.

Nové bytové domy vznikajú s ohľadom na blízky kontakt s prírodou. Dostatok zelene, stromov a detské ihrisko v blízkosti bytu sú už viac-menej samozrejmosťou. Ďalšími benefitmi môžu byť zelené strechy, blízkosť voľnočasových aktivít.

Nový byt v novostavbe je byt podľa vašich predstáv.

Dispozície nových bytov sú prispôsobené súčasnému životnému štýlu, čo ich robí atraktívnejšími. Na rozdiel od starých bytov, kde často existovali neefektívne schodiská a malé kúpeľne. 


Byty v novostavbách sa zväčša predávajú v rámci predpredaja, kedy sú ešte v procese výstavby. Vtedy máte možnosť vo vašom budúcom byte robiť určité zmeny ako dispozíciu kúpeľne, či vybrať si iné podlahy, dlažbu, obklady.

 

Po dokončení novostavby sa často stáva, že všetky byty už sú vypradené. Preto, ak ste si vybrali konkrétnu lokalitu a zaujal vás nový developerský projekt, odporúča sa neváhať a investovať do bytu v rámci predpredaja ešte pred jeho dokončením.

 

Ďalšou výhodou je možnosť reklamovať nedostatky nehnuteľnosti počas zákonom určenej záručnej doby. Majitelia majú tak dostatok času na zistenie a riešenie prípadných nedostatkov v novostavbách.