Vyberte si byt

O projekte
Zelené Vlčince

I. etapa - Zelené Vlčince ponúkli v prvých dvoch bytových domoch (A a B) 142 bytov I. etapy. Novým majiteľom boli v roku 2021 odovzdané všetky 1 až 4-izbové byty, s výmerami od 29 m² až do 126 m² a nadštandardné 5-izbové strešné byty s rozľahlými terasami.

II. etapa - V II. etape ďalšie dva bytové domy (C a D) ponúkajú 148 bytov. Tentokrát ide o 1 až 4-izbové byty s rozmermi od 29 m² do 161 m².

III. etapa - V pripravovanej III. etape projekt počíta s jedným bytovým domom (E) a ďalšími 74 novými bytmi.

Po dokončení výstavby rezidenčných domov, vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním. Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zeleň.

Opýtajte sa nás

Zeleň

Výsadba nových stromov už s výškou 6 m, zachovanie vzrastlej zelene v čo najväčšom počte. Inštalácia vsakovacích nádrží.

Zelené strechy

Zelená vegetačná strecha s izolačnými vrstvami, ktorá podporuje dobrú mikroklímu prostredia, zabraňuje prehrievaniu budovy a okolia.

Deliace medzi-bytové steny

Zvukovoizolačné železobetónové s hrúbkou 200 mm alebo akustická tehla hrúbky 250 mm. Použité materiály spĺňajú požiadavky na zvukovú izoláciu.

Okná

Plastové s tepelno a zvukovoizolačným trojsklom.

Balkóny

Veľké kryté balkóny s rozmerom od 2 x 3.8m, na najvyššom poschodí veľkoplošné terasy.

Konštrukčný systém stavby

Železobetónový skelet

Zobraziť viac

Vykurovanie

Doskové vykurovacie telesá s termoregulačnými hlavicami, v kúpeľni rebríkový radiátor.

Vzduchotechnika

Predpríprava napojenia kuchynského digestora, nútené vetranie kúpeľne a WC ventilátorom.

Garáže a parkovanie

270 garážových a 114 nadzemných státí s možnosťou odkúpenia do osobného vlastníctva. Vstup do garáží cez bránu, otváranú na diaľkové ovládanie.

Spoločné priestory

Vstupné dvere s výplňou zo skla, schránky na poštu, audio vrátnik, osvetlenie, gresová dlažba a kvalitný výťah

Štandard vybavenia bytov

Laminátová podlaha, obložkové zárubne s dverami, keramický obklad, dlažba a sanita. Možnosť výberu z 3 farebných variantov interiéru v cene.

Povrchová úprava stien

Sádrové omietky s bielym náterom.

Harmonogram výstavby

Harmonogram výstavby Zelené Vlčince

Aktuality

30. máj 2023
Dôraz na vybudovanie zelene na Zelených Vlčincoch

Na Zelených Vlčincoch sme si dali obzvlášť záležať na vybudovaní zelene a ešte stále sme neskončili.


Momentálne máme vysadených viac ako 13 400 m²  a plánujeme pokračovať. Výsadba rastlín a stromov okolo bytového domu ma niekoľko výhod, ktoré ovplyvňujú kvalitu života obyvateľov a celkovú estetiku prostredia.


Medzi prvé patrí Zlepšenie kvality vzduchu. Rastliny a stromy absorbujú oxid uhličitý a iné škodlivé látky a produkujú kyslík. Tým pomáhajú čistiť vzduch a zlepšovať jeho kvalitu. Zelené rastliny navyše môžu zachytávať aj prach a iné častice z ovzdušia, čím prispievajú k zníženiu znečistenia.


Prostredie, kde sa budete cítite príjemne

Prítomnosť zelene má pozitívny vplyv na náladu a psychické blaho ľudí.  Rastliny a stromy pridávajú estetickú hodnotu a vytvárajú príjemnú atmosféru. Zelené prostredie pôsobí upokojujúco a môže prispieť k zníženiu stresu a zlepšeniu nálady obyvateľov.


Prírodný tieň pre ľudí a autá, ale aj zlepšenie mikroklímy

Stromy poskytujú prírodný tieň a môžu zabezpečiť ochladzovanie v horúcich letných mesiacoch. Ich listy a vetvy môžu fungovať ako ochranná bariéra pred slnečným žiarením a zamedziť prehrievaniu bytov a priestorov v okolí. Rastliny tiež zvlhčujú vzduch a prispievajú k udržaniu vlhkosti v prostredí.


Zníženie hluku

Rastliny a stromy dokážu absorbovať zvuk a redukovať hluk z okolitého prostredia. Výsadba v okolí bytových domov môže pomôcť znižovať hluk z dopravy, ulíc alebo iných zdrojov hluku a tým zlepšuje pohodu obyvateľov.


Podpora biodiverzity

Vysádzanie rastlín a stromov posilňuje biodiverzitu v okolí bytového domu. Rôznorodosť rastlín priláka opeľovače, motýle a vtáky, čo môže prispieť k vzniku malého ekosystému.


Retencia dažďovej vody

Korene a pôda v okolí stromov a rastlín dokážu absorbovať a udržiavať väčšie množstvo vody, čím znižujú riziko povodní a podporujú udržateľné hospodárenie s vodou.

14. september 2021
Na Zelených Vlčincoch pribudli na stromoch tabuľky s nápismi

Stromy prehovorili.

Na niektoré z nových stromov na Zelených Vlčincoch sme umiestnili zopár pekných viet. My v Reinoo robíme síce veľké veci, ale máme radi aj milé detaily. 

Výsadbu zelene a stromov považujeme za veľmi dôležitú súčasť našej developerskej činnosti. Na Zelených Vlčincoch sme vysadli 120 stromov a pokračujeme... 

23. jún 2021
Prvá fáza Zelených Vlčiniec v Žiline je skolaudovaná

Bytový projekt Zelené Vlčince I. v Žiline úspešne a podľa harmonogramu získali kolaudačné rozhodnutie. Už čoskoro budú všetky byty odovzdané ich novým majiteľom. Ulica, kde stoja nové bytové domy dostala meno Pražská.

„Kolaudačné konanie I. etapy projektu, čiže bytových domov A a B, prebehlo podľa plánu a dnes sa už môžeme tešiť na najpríjemnejšiu fázu projektu, ktorou je odovzdávanie nových bytov ich majiteľom. Naša práca a zanietenie však týmto nekončí, keďže súčasne pracujeme už na výstavbe II. a príprave III. etapy,“ hovorí Milan Dubec, CEO spoločnosti Reinoo, a.s. 

18. marec 2021
Pri novom bytovom komplexe na sídlisku Vlčince vysadia na jar vzrastlé platany s výškou 12 metrov

Projekt výstavby nových bytov na žilinskom sídlisku Vlčince, ktorý nesie názov Zelené Vlčince, napreduje výrazným tempom. Zatiaľ čo sa aktívne pracuje na stavbe druhej etapy, prvé dva bytové domy už čakajú na kolaudáciu.

Nová štvrť získala aj novú ulicu Pražská, tá sa pripája neďaleko čerpacej stanice na Obežnú. Samotný názov bytového komplexu napovedá o tom, aké by malo byť jeho prostredie. Zelené strechy či vsakovacie nádrže sú samozrejmosťou, hlavnou prednosťou však budú vzrastlé stromy s výškou približne dvanásť a viac metrov.

Tie vysadia v okolí bytových domov hneď po ukončení stavebných prác. Developer v tomto prípade kladie veľký dôraz na využitie ekologických riešení a zeleň, preto garantuje nové stromy v čo najväčšom možnom počte.

Aby prostredie mohlo byť zelené už krátko po dokončení, budú použité stromy zo záhradníckej škôlky. Nakoľko je vek týchto platanov približne pätnásť rokov, developer si ich presadením doslova kúpil čas.

Bytový komplex Zelené Vlčince tak bude už počas tejto jari doplnený o desiatky nových stromov, ktoré spríjemnia život obyvateľom lokality.

13. október 2020
Začala výstavba II. etapy projektu Zelené Vlčince, byty sú už v predaji

Zelené Vlčince vstupujú do II. etapy! V týchto dňoch sa spustila výstavba ďalších dvoch bytových domov. Ponuka bývania sa tým rozrastie o 148 nových 1 až 4 izbových bytov s orientáciou na Dubeň a vodné dielo. Byty sú už v predaji.

 

Po vypredaní I. etapy projektu sa developer Reinoo a.s. rozhodol spustiť plánovanú výstavbu II. etapy a pokračovať tak v projekte podľa plánu.

„Druhá etapa prinesie niekoľko noviniek. Zmenou bude napríklad dispozícia bytov na najvyššom poschodí oproti prvej etape. Nový majitelia bytov druhej etapy sa môžu tešiť najmä na panoramatický výhľad na Dubeň, veľkou výhodou bude i orientácia bytov na južnú stranu.“ hovorí Roman Petro, projektový riaditeľ spoločnosti Reinoo, a.s. 

Pri výstavbe bude opätovne kladený dôraz na využitie ekologických riešení a udržaní zelene - výsadba nových stromov s výškou už 6 metrov, inštalácia vsakovacích nádrží na zachytávanie dažďovej vody zo striech, ako i zelené vegetačné strechy s izolačnými vrstvami, ktoré podporujú dobrú mikroklímu prostredia a zabraňujú prehrievaniu budovy a okolia.


Po dokončení výstavby II. etapy, dvoch osem podlažných rezidenčných domov, vznikne celkovo 148 nových bytov s moderným a funkčným dispozičným riešením, nadštandardne veľkými balkónmi a vonkajším i podzemným parkovaním s priamym vstupom ku výťahom. Pre komfortné bývanie v príjemnom susedstve je možný výber bytov od 1 až po 4-izbové byty.


 


29. jún 2020
Hrubá stavba bytových domov projektu Zelené Vlčince dokončená

Zelené Vlčince úspešne a podľa harmonogramu dokončili v týchto dňoch hrubú stavbu obidvoch bytových domov. Časť práce sa začína presúvať do interiérov kde začnú priestory pomaly nadobúdať nádych nových domovom.

 

„Hrubá stavba oboch bytových domov bola dokončená začiatkom júna a všetky práce na stavbe naďalej prebiehajú podľa harmonogramu.“ hovorí Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo, a.s. 

 

Projekt sa teší veľkému záujmu, aktuálne je predaných viac ako 90% bytov, preto sa naskytá posledná možnosť kúpy bytov za zvýhodnené ceny.

14. jún 2019
Zelené Vlčince začínajú s výstavbou

Projekt developerskej spoločnosti Reinoo sa po mesiacoch príprav posúva do ďalšej fázy. V týchto dňoch sa začalo s realizačnými výkopovými prácami, čím sa oficiálne spustila samotná výstavba Zelených Vlčiniec. V severovýchodnej časti sídliska Vlčince tak už rastú dva bytové domy, ktoré ponúknu 138 nových bytov a 192 parkovacích miest. Úplne nové predajné miesto projektu Zelené Vlčince sídli v kancelárskej budove Poštová 1 na Vlčincoch, kde v príjemnom prostredí zákazníci môžu oboznámiť so všetkými detailami projektu.


Výstavba projektu postupuje podľa plánu, pričom s dokončením sa počíta ku koncu roka 2020. Prví majitelia by sa tak mohli nasťahovať už na začiatku roka 2021. Aktuálne je predaných viac ako 50% bytov. 


17. december 2018
Zelené Vlčince majú novú webstránku!

Zelené Vlčince spúšťajú novú webstránku ešte v predvianočnom období. Každý kto hľadá nový domov si bude tak môcť prezrieť celý stavebný projekt a jeho detaily v uvoľnenej, kľudnej  atmosfére. Na novej webstránke www.zelenevlcince.sk návštevníci nájdu kompletný zoznam bytov a ich cien, pôdorysov a rozmerov. Dozvedia sa takisto informácie o pridaných hodnotách projektu, ale aj informácie o obsadenosti bytových jednotiek a možnostiach financovania. To všetko obohatené množstvom vizuálizácií a obrázkov, ktoré veľa napovedia o tom, akým projektom Zelené Vlčince skutočne sú.

Nech sa páčí, vstúpte :)

20. november 2018
Zelené Vlčince - byty už v predaji

Zelené Vlčince ponúknu v dvoch bytových domoch 1 až 4-izbové byty, s výmerami od 29 m² až do 126 m² a nadštandardné 5-izbové strešné byty s rozľahlými terasami. Novostavby vyrastú v mestskej časti Vlčince, na rozmedzí ulíc Moskovská a Bulharská. Po dokončení výstavby rezidenčných domov vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním.


Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zeleň. V okolí bytových domov bude realizovaná nadštandardná parková výsadba so vzrastlými stromami s výškou až 6m. Samotné strechy bytových domov budú realizované ako zelené, vegetačné. Inštalácia systémov na vsakovanie dažďovej vody zabezpečí prirodzený odvod vody z územia naspäť do pôdy, namiesto odvádzania do kanalizácie.

Máte záujem o nový domov?
CHCETE SA DOZVEDIEŤ VIAC O III. ETAPE PROJEKTU?

Vyplňte kontaktný formulár a čoskoro sa uvidíme v našom showroome, kde Vám projekt predstavíme.

Pozn.: Kontaktný formulár neslúži na priamu rezerváciu bytu.

Súhlasím so spracovaním osobných údajov. Viac informácií. Vaše osobné údaje sú u nás v bezpečí a budú spracovávané v súlade s našim memorandom. *
Pred odoslaním musíte vyplniť súhlas so spracovaním osobných údajov
Prosím vyplňte všetky požadované polia:
Kontaktný formulár bol úspešne odoslaný. Ďakujeme za Váš záujem, čo najskôr Vás budeme spätne kontaktovať.
Kontaktný formulár nebolo možné odoslať. Prosím kontaktujte nás priamo na info@zelenevlcince.sk alebo +421 914 33 48 48.
E-mailová adresa nie je zadaná v správnom tvare
Marián Duraj

Zelené Vlčince - predajné miesto

Poštová 1
010 08 Žilina

Časy prezentácie projektu vám radi naplánujeme podľa vašich časových možností